Швидка абстрактна паті-гра з драфтом і кооперацією. Настільна гра «Splito» вийшла в 2022 році. Це захопливий картковий філлер з геніально простими правилами. «Splito» ідеально підійде для гри з друзями або для сімейних посиденьок і сподобається всім учасникам, незважаючи на вік або ігровий досвід.
Спліто гра. Драфт із взаємодією
У грі «Спліто» ви взаємодієте з двома гравцями обабіч вас (сусідами). Кожен гравець має 2 зони: 1) між ним та сусідом ліворуч; 2) між ним та сусідом праворуч. Гра триває 13 раундів. Щораунду кожен гравець вибирає, у яку з двох можливих зон викласти карту зі своєї руки.
Гравці здобувають очки, виконуючи умови на картах завдань за допомогою звичайних карт різних кольорів і значень. Зігравши всі карти, гравці починають підрахунок очок. Ваш підсумковий результат — сума очок у зоні ліворуч помножена на суму очок у зоні праворуч.
Перебіг гри
На початку гри дві карти завдань із символами зірки та місяця відкладають убік. Наприкінці гри гравці додають ці карти загальних завдань у зони, які відповідають умовам на цих картах. Усі інші карти завдань і звичайні карти перетасовують, гравці отримують по 13 карт на руки.
Гра складається із раундів. На початку раунду кожен гравець вибирає з руки одну карту й викладає її долілиць в одну з двох можливих зон — ліворуч або праворуч від себе. Він може викласти як карту завдання, так і звичайну карту. Коли всі гравці будуть готові, вони відкривають вибрані карти. Після цього кожен гравець передає решту своїх карт сусідові ліворуч.
Кінець гри
Гра закінчується, коли гравці викладуть усі карти з руки. Далі вони додають у зони карти загальних завдань, якщо ті відповідають умовам на цих картах. Після цього гравці перевіряють виконання завдань у кожній зоні й отримують за це очки.
Карти завдань можуть бути таких типів:
- Найбільше карт. У цій зоні повинно бути більше звичайних карт указаного кольору або значення, ніж у будь-якій іншій зоні.
- Значення. У цій зоні повинна бути певна кількість звичайних карт з указаним значенням (або не бути таких карт узагалі), незважаючи на колір карт.
- Набір. У зоні повинен бути певний набір карт різних кольорів і/або значень.
- Зона. У зоні повинна бути вказана кількість карт (тип карти не має значення).
Щоб визначити свій підсумковий результат, кожен гравець перемножує суми очок у двох своїх зонах. Гравець із найбільшою кількістю очок стає переможцем.