«Zombicide 2 Edition» має уточнені й доопрацьовані правила. У гру додана механіка натиску зомбі та нові правила щодо потвор, супутників і керування автівками, а також правила влучання у своїх. Нові ігрові режими значно урізноманітнять гру. Багато вмінь були оновлені, щоб відповідати новій редакції. Додано чимало нових умінь. Один раз за хід діти можуть використовувати вміння «Крутько».
У другій редакції поліпшені правила визначення пріоритету цілей. Зомбі з’являються в темних зонах будівель. На ігровому полі вже зображені двері, місця для жетонів цілей і ящиків із суперзброєю. Замість очок досвіду у новій редакції використовують очки адреналіну. На картах спорядження з’явилися боєприпаси та інші символи. Більше не треба використовувати кілька карт, щоб створити коктейль Молотова або снайперську гвинтівку. Тепер це єдині карти спорядження.
Зомбіцид. Друга редакція гра, або Як пережити зомбі-апокаліпсис
«Зомбіцид» — це кооперативна гра, у якій від 1 до 6 гравців стають героями, що вижили в цьому апокаліптичному світі. Вони намагаються зупинити навалу зомбі, яких контролює сама гра. Гравцям доведеться взаємодіяти одне з одним, ухвалювати складні рішення і долати всілякі перешкоди, навіть якщо спершу це здається неможливим. Протягом гри рівень адреналіну підвищується, а живих мерців стає все більше.
Мета гри — вибрати місію та виконати її завдання, убивши якнайбільше зомбі. У коробці ви знайдете 12 героїв (6 дорослих і 6 дітей), з яких ви створите команду своєї мрії. Вам пропонується 25 захопливих місій трьох рівнів складності. Кожну місію ви проходитимете на неповторному модульному полі, складеному з різних плиток мапи.
Перебіг гри Zombicide. 2nd Edition
У звичайній партії в «Зомбіцид» гравці використовують 6 героїв. Початківцям ми радимо грати повним складом із 6 гравців: тоді кожен гравець контролюватиме одного героя. Досвідчені гравці можуть контролювати кількох героїв.
Партія в «Зомбіцид» складається з серії раундів. Кожен раунд поділяється на кілька фаз.
- Фаза героїв
Гравець із жетоном першого гравця ходить першим. Він активує своїх героїв по черзі в будь-якому порядку. Під час активації кожен герой може виконати 3 дії. Завдяки деяким умінням він може виконати додаткові дії. Після того як гравець активує всіх своїх героїв, ходить наступний гравець за годинниковою стрілкою.
Можливі дії:
– Переміщення. Перемістіть героя на 1 зону. Якщо герой виходить із зони з зомбі, він втрачає по 1 дії за кожного зомбі.
– Обшук (1 раз за хід). Тільки в зоні будівлі без зомбі. Візьміть карту з колоди спорядження. Якщо герой бере ящик із суперзброєю, візьміть карту з колоди суперзброї.
– Відчинити двері. Герой використовує карту спорядження з символом відчинення дверей. Не треба кидати кубик.
– Упорядкування інвентаря / обмін спорядженням. Герой може упорядкувати карти у своєму інвентарі, як він вважає за потрібне. Водночас він може обмінятися будь-якою кількістю карт з одним героєм у своїй зоні. Цей інший герой може відразу упорядкувати карти в своєму інвентарі, не витрачаючи дію.
– Узяти або активувати ціль у зоні героя.
– Пошуміти. Покладіть жетон шуму в зону героя.
– Нічого не робити. Герой втрачає всі позосталі дії.
– Бойова дія. Для ближнього бою в комірці руки повинна бути зброя ближнього бою, а для дальнього бою – зброя дальнього бою. Виконуючи дію ближнього або дальнього бою, герой кидає вказану на карті зброї кількість кубиків. Кожен випалий результат, що дорівнює значенню успіху зброї або перевищує його, вважають успіхом. Промахи під час дальнього бою можуть призвести до влучання у своїх.
За кожен успіх герой завдає зомбі стількох поранень, скільки указано на карті зброї. Блукачі та бігуни гинуть після 1 поранення. Щоб убити товстуна, треба завдати йому 2 поранень за раз. Потвору можна вбити лише за допомогою зброї, що завдає від 3 поранень за раз. Також добре підійде коктейль Молотова. Використовуючи зброю дальнього бою (навіть у своїй зоні), герой не вибирає цілі в разі успішного кидка. Поранення розподіляються між персонажами зони, по якій стріляв герой, за таблицею пріоритету цілей.
- Фаза зомбі
– Активація зомбі
Кожен зомбі на ігровому полі активується і виконує 1 дію, щоб атакувати героя у своїй зоні. Атака зомбі завжди вважається успішною. Для цього не треба кидати кубик. Кожен зомбі завдає 1 поранення. Атаковані герої самі вирішують, як розподілити між собою всі поранення від усіх зомбі в своїй зоні. За кожне зазнане поранення герой переміщує маркер по треку поранень на одну поділку вниз. Якщо маркер досягає останньої поділки на треку, герой гине. Тоді всі гравці відразу зазнають поразки.
Якщо в зоні зомбі немає жодного героя, зомбі переміщується в напрямку героя в зону на лінії видимості з найбільшою кількістю жетонів шуму. Деякі зомбі, яких називають бігунами, мають 2 дії. Бігун може атакувати 2 рази, атакувати і переміститися, переміститися і атакувати або переміститися 2 рази.
– Поява зомбі
У кожній зоні появи на полі з’являються зомбі. Для кожної такої зони відкрийте карту зомбі. Розмістіть у цій зоні потрібну кількість зомбі указаного типу. Вона зазначена на рядку, що відповідає найвищому рівню небезпеки серед усіх героїв (синьому, жовтому, оранжевому або червоному).
- Заключна фаза
З ігрового поля вилучають усі жетони шуму. Перший гравець передає жетон першого гравця своєму сусідові ліворуч.
Перемога та поразка
Гравці здобувають перемогу, якщо виконують усі завдання місії.
Гравці зазнають поразки, якщо гине принаймні 1 герой, якщо завдання місії неможливо виконати або якщо справджуються умови поразки.