Schotten Totten 2: Облога гра. Штурм і оборона шотландського замку
«Schotten Totten 2» - хитрий дуельний філлер про облогу замку на складання карткових комбінацій («set collection») з елементами контролю територій («area control»). Один гравець командує облоговою армією, а його опонент керує обороною замку. У противників асиметричні цілі та свої власні переможні умови.
Учасники ходять по черзі, відправляючи своїх бійців на передову й посилюючи загони в битві. Противники борються за 7 ділянок стіни. Нападник перемагає, якщо захоплює вже пошкоджену ділянку стіни або пошкоджує 4 ділянки. Оборонець перемагає, коли вичерпується колода облоги.
Перебіг гри
У свій хід гравець виконує такі кроки:
- Відступає або жбурляє казан зі смолою (необов'язково).
Нападник може скинути всі свої карти, викладені поруч з будь-якими ділянками стіни. Оборонець може жбурнути один з трьох жетонів казана зі смолою, скинувши найближчу карту ворожого загону навпроти вибраної ділянки стіни.
- Грає 1 карту.
Гравець викладає одну карту з руки зі свого боку стіни поруч з вибраною ділянкою. На кожній плитці стіни вказана максимальна кількість карт, які можуть лежати біля неї з одного боку. Цей ліміт не можуть перевищувати ні нападник, ні оборонець.
Карта з силою «0» вибиває карту «11» того самого кольору на іншому боці стіни, а карта «11» – «0» того самого кольору.
- Бере 1 карту на руку з колоди.
- Оголошує про захоплення (необов'язково, тільки нападник).
Захоплення ділянки стіни
Якщо нападник укомплектував свій загін біля ділянки стіни, він може оголосити про захоплення цієї ділянки стіни. Загін вважається укомплектованим, якщо кількість карт у ньому дорівнює числу карт на плитці стіни.
- Якщо загін нападника укомплектований, а загін оборонця - ні, нападник повинен довести, що його загін сильніший, які б карти не зіграв оборонець. Для доказу він використовує викладені й скинуті карти.
- Якщо обидва загони укомплектовані, тоді порівнюється сила складених комбінацій. На плитках стіни вказані прийнятні комбінації. Для якихось плиток пріоритетний колір, а для деяких треба скласти послідовність. Одні вимагають більшу суму карт, другі - меншу, а треті - взагалі карти з однаковими значеннями.
Прийнятна комбінація завжди б'є неприйнятну. Якщо обидві прийнятні, тоді дивляться на старшинство комбінацій. Ось рейтинг комбінацій від найсильнішої до найслабшої:
- Одноколірний ряд (неперервна послідовність одного кольору);
- Однакова сила (карти будь-якого кольору з однаковими значеннями сили);
- Колір (карти одного кольору);
- Ряд (неперервна послідовність з карт будь-яких кольорів);
- Сума (сума значень сили на картах).
Якщо нападник успішно захоплює ділянку стіни, він перевертає плитку стіни пошкодженим боком догори. Якщо плитка і так лежала пошкодженим боком, нападник відразу ж перемагає.
Карти тактики
Досвідчені гравці можуть використовувати карти тактики, які розширюють стратегічні можливості. Колода карт тактики кладеться поруч з колодою облоги. У свій хід гравець грає або карту тактики, або карту облоги. Коли він бере карту, він вирішує, з якої колоди взяти цю карту.
Карти тактики дозволяють вибирати колір і силу карти, переміщувати викладені карти, скидати або перетягувати на свій бік карти противника, використовувати карти зі скиду, обмінюватися картами на руках тощо.