Ласкаво просимо до Еверделу!
Неймовірно красиве євро про будівництво звірячої цивілізації під покровом Могутнього Вседрева. Це захоплива динамічна гра на будування карткового рушія та розміщення робітників зі зворушливими ілюстраціями та чудовими компонентами – звірятами-міплами, реалістичними ресурсами та величезним тривимірним деревом.
«Евердел» ідеально підійде для гри в сімейному колі або ж з друзями, а якщо охочих не знайдеться (у чому Гікач дуже сумнівається, адже перед такою красою неможливо встояти), у гру можна пограти й поодинці.
Настільна гра «Everdell» зібрала врожай високих оцінок на сайті BoardGameGeek і встигла відзначитися безліччю номінацій і нагород на престижних конкурсах. Якщо вам до вподоби затишні ігри про милих звірят, Гікач також радить звернути увагу на ігри «Дослідники Лісокраю» та «ГІкорі Дікорі».
Виставлення робітників у долині Вседол
Дії гри розгортаються у чарівній долині Евердел, відомій також як Вседол. Учасникам належить очолити загони розумних тварин і зайнятися будівництвом міст. Або, кажучи гіківською мовою, – виставленням робітників і розбудовуванням карткового рушія. Партія триватиме рівно чотири раунди (пори року). У кінці переможе учасник із найбільшою кількістю очок.
Ігролад
Гравці починають партію з двома робітниками. Решту вони тимчасово розміщують на гілках Вседрева. Перший гравець бере п'ять карт з колоди, а кожен наступний гравець – на одну карту більше, ніж попередній. Учасники ходять почергово. Активний гравець виконує одну з трьох дій – виставляє робітника, розігрує карту або готується до наступної пори року.
- Виставлення робітників. Розміщуючи фішки в місцинах (локаціях), гравці отримують ресурси, карти або переможні очки. Особлива локація (закрита) може бути зайнята тільки однією фішкою, а загальна локація (спільна) – будь-якою кількістю робітників.
- Розігрування карт. Щоб розіграти карту, гравець повинен витратити зазначені на ній ресурси. Карти бувають спорудами та звірятами. Карту звіряти можна розіграти безкоштовно, якщо раніше розіграли карту необхідної споруди. Розіграні карти викладають до ігрової зони, званої містечком. У містечку може перебувати до п'ятнадцяти карт.
- Приготування до нової пори року. Виконуючи дію приготування до пори року, гравець забирає назад усі виставлені фішки. Навесні гравець отримує одного додаткового робітника й активує карти виробництва у своєму місті. Влітку гравець отримує одного нового робітника та може взяти до двох карт з Левади. Восени гравець отримує двох додаткових робітників і активує карти виробництва у своєму місті.
Кінець гри
Гра закінчується, коли всі гравці спасують в останній порі року. Учасники підсумовують переможні очки на картах і жетонах. Далі вони рахують бонуси на своїх картах процвітання та додають очки за подорожі та події. Перемагає гравець із найбільшою кількістю очок.