ОГЛЯД ГРИ АЗУЛ. МОЗАЇКА КОРОЛІВСЬКОГО ПАЛАЦУ
За легендою, португальський король Мануел Щасливий, побувавши в Альгамбрі, був так захоплений красою тамтешньої мозаїки, що захотів і собі таку. Араби називали цей біло-блакитний глазурований кахель - зулляйджем, іспанці - асулехос, а у португальців він трансформувався в азулежу.
Гравцям пропонується стати не кочегарами, не теслями, а плиточниками-мозаїчниками - і спробувати себе в цьому дивному декоративному мистецтві. Вони перенесуться в середньовічну Португалію, де займуться прикрасою королівського палацу в Еворі плитками азулежу.
ШВИДКА ПІДГОТОВКА
На початку гри учасники отримують планшети. Навколо центру столу викладаються диски фабрик: дев'ять дисків при грі вчотирьох, сім - втрьох, п'ять - удвох. Всі плитки відправляються в мішечок. Перший гравець витягує з мішка випадкові плитки і заповнює ними диски, викладаючи по чотири штуки на кожен.
ІГРОВИЙ ПРОЦЕС НАСТІЛЬНОЇ ГРИ AZUL
Ігровий раунд складається з трьох фаз - вибору плиток, облицювання та підготовки. На початку раунду перший гравець кладе однойменний жетон з одиницею в центр столу. Він ходить першим.
- Вибір плиток
Учасники ходять по черзі, починаючи з першого гравця.
У активного гравця є два варіанти:
- взяти всі плитки одного кольору з одного диска, а решту перемістити в центр столу
АБО - взяти всі плитки одного кольору і жетон першого гравця (якщо його ще не забрали) з центру столу.
Вибрані плитки відразу розміщуються на планшеті - на одній з п'яти горизонтальних ліній. На окремій лінії можуть перебувати тільки одноколірні плитки. Якщо якісь плитки не поміщаються, вони «падають на підлогу». Всі такі плитки викладаються на лінії підлоги.
Фаза триває до тих пір, поки гравці не розберуть всі плитки на дисках і в центрі столу.
2. Облицювання
Гравці облицюють стіни одночасно. Незавершені лінії вони не чіпають. Якщо на планшеті є завершені лінії, крайня права плитка займає своє місце на відповідній лінії стіни, інші плитки скидаються. Гравець відразу ж отримує очки за суміжні плитки в горизонтальних і вертикальних рядах. В кінці цієї фази гравці віднімають очки за плитки на лінії підлоги, а потім скидають і ці плитки.
3. Підготовка
Перший гравець заповнює фабрики, витягуючи з мішечка і викладаючи на кожен диск по чотири плитки. Якщо мішечок порожній, в нього поміщаються плитки зі скиду.
ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ
Партія триває до тих пір, поки хтось не завершить горизонтальну лінію на стіні. Гравці додають до очків, набраних в процесі гри:
- 2 очка за кожну завершену горизонтальну лінію на стіні;
- 7 очок за кожну завершену вертикальну лінію на стіні;
- 10 очок за кожні п'ять плиток одного кольору на стіні.
Гравець з найбільшою кількістю очок стає переможцем.