Матча - традиційна чайна церемонія на вашому столі!
«Матча» - це дуельна карткова гра про традиційну чайну церемонію у Японії, що просякнута атмосферою Сходу в у графічному оформленні та виваженому ігроладі. Комбінуйте карти матчі (чаю) з водою, чаван (горнятком) та чашаку (чайною ложкою), аби дотриматися усіх правил церемонії та здобути перемогу у поєдинку із суперником!
Особливості карт у грі Матча
Карти у колоді гри Матча мають чотири різні масті та номінал від 1 до 4. Винятком є лише дві карти з номіналом 0, що не мають масті й є молодшими до будь-яких інших карт.
Старшинство номіналу й мастей у грі зациклено. Тобто, карта з номіналом 4 старша за усі карти, крім 1, а 1 молодша за усі карти, крім 4.
Старшинство мастей таке (від молодшої до старшої):
- Матча (зелені карти з листком чаю);
- Чашаку (бамбукові карти із ложкою) ;
- Вода (блакитні карти із краплею);
- Чаван (червоні карти із горням);
- Матча (знову зелені карти).
Приготування до гри Матча
- Розмістіть три планшети чабань між гравцями по центру столу, й залишіть трохи місця для зіграних суперниками карт.
- Визначте першого гравця (наприклад, нехай ним буде старший учасник). Цей гравець роздає карти у цьому поєдинку.
- Спершу вилучіть з колоди дві карти з номіналом 0, перемішайте колоду й викладіть горілиць по дві карти на кожен планшет чабань.
- До позосталих карт у колоді замішайте дві відкладені карти із номіналом 0 та роздайте суперникам по 5 карт, що складатимуть їхню стартову руку. Дві позосталі карти не дивлячись відкладіть вбік долілиць, учасники не мають знати, які карти не беруть участь у поєдинку.
- Гравці розміщають перед собою планшети для здобутих жетонів, а неподалік від чабань утворюють спільний запас жетонів.
- Можете розпочинати церемонію!
Перебіг гри Матча
Гра триватиме щонайбільше 2 поєдинки, кожен з яких складається із 3 раундів.
Щораунду гравці за можливості розігрують долілиць дві карти перед одним із планшетів чабань (послідовно від першого до третього, щораунду перед іншим планшетом), аби утворити пари із картами, які протягом приготувань до поєдинку виклав на планшет перший гравець. Утворити пару можна або зігравши карту того ж номіналу, або зігравши карту тої ж масті.
Якщо ви не маєте підхожих карт, ви також можете спасувати один або два рази, однак навіть карта, що не має пари, може допомогти вам завчасно виконати умови перемоги, та про це трохи згодом.
Після розігрування карт або пасу обох гравців, карти перевертають та визначають гравця, що утворив найкращу пару. Якщо пару до карти утворено за номіналом, порівнюватимуть масті карт учасників, якщо ж за мастю, то порівнювати слід номінали. Тільки один гравець отримує жетон масті тої карти, якою виграв раунд. Якщо тільки один гравець зіграв лише одну карту, він отримує жетон масті, однієї з карт на планшеті чабань, але залишає карту долілиць.
Та, крім того, якщо один і тільки один гравець зіграв карту, що не утворює пари, він здобуває білий (порожній) жетон часену (вінчику для збивання чайного порошку).
Для миттєвої перемоги вам необхідно наприкінці раунду мати:
- 4 жетони часену
або - 3 жетони будь-якої масті
або - по одному жетону кожного з 5 видів.
Якщо протягом першого поєдинку ніхто не здобув перемогу, першим гравцем стає наступний учасник. Він збирає усі карти до колоди й виконує приготування до нового поєдинку, після кого знову відбуваються наступні три раунди.
Якщо навіть за результатом другого поєдинку ви все ще маєте нічию, перемогу здобуває гравець, що має більшу кількість жетонів старшої масті.